top of page
Miejsce Terapii Twojego Dziecka

O Małej Bazie

Mała Baza to miejsce, w którym dziecko
i rodzic mogą poczuć się bezpiecznie. 
Miejsce kameralne, ciche, nieprzypominające gabinetów czy sal. 
To baza jaką każdy z nas budował kiedyś
z koca. Baza, w której terapia opiera się na relacji, zaufaniu i szacunku do potrzeb małego człowieka.

Miejsce gdzie mamy czas. 

Pogadać, poćwiczyć, popłakać... wypić kakao. 
 

Oferujemy pomoc z zakresu : psychologii, neuropsychologii, fizjoterapii, integracji sensorycznej, neurologopedii, terapii pedagogicznej, terapii ręki, Treningu Umiejętności Społecznych i wiele innych.

 

W Bazie chcemy wspierać relacje rodzinne dlatego organizujemy cykliczne warsztaty dla rodziców. 

 

Relacja. Regulacja. Rozwój.   Po kolei. 


Zapraszamy Was do Bazy! 😉
                                                   Ciocie.

W Bazie czekają na Was:

Agnieszka Sobańska terapeuta integracji sensorycznej
mgr Agnieszka Sobańska

- Diagnosta i  terapeuta integracji sensorycznej 

- Pedagog edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

- Trener Programu Szkolnego Integracji Bilateralnej

- założycielka "Małej Bazy"

- Trener 1st SENSOPLASTYKA®

- mama Heli i Anieli, dla dzieciaków - Ciocia Isia ;) 

Pomagam dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej prowadząc rzetelną diagnozę oraz terapię. Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz niemowlętami. 

Zaburzenia integracji sensorycznej często współwystępują z innymi zaburzeniami rozwojowymi, dlatego w swojej pracy na każde dziecko patrzę indywidualnie. Ważne dla mnie jest holistyczne podejście i
współpraca z innymi specjalistami, aby móc dotrzeć do przyczyny danego zaburzenia a nie jedynie skupiać się na jego objawach. 

W moim podejściu do diagnozy i terapii szczególne miejsce zajmują również rodzice małego pacjenta. Wiem, że często jesteście po wielu trudnych terapeutycznych drogach. Potrzebujecie spokoju, rozmowy, zrozumienia, ale też kompetentnej pomocy dla Waszego dziecka.

Alina Kuchejda psycholog
 mgr Alina Kuchejda

- Psycholog, specjalność kliniczna


Ukończyłam studia magisterskie z zakresu psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Ukończyłam także szkolenie
RTZ- Racjonalną Terapię Zachowania oraz szkolenie z zakresu seksuologii dzieci
i młodzieży. Jestem w trakcie studiów podyplomowych ,,przygotowanie pedagogiczne dla psychologów". Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zebrałam m.in w przedszkolach, szkołach, szpitalach w Bielsku-Białej i Sosnowcu a także w MOPS.
Pracuję zarówno z dziećmi, młodzieżą jak

i dorosłymi. Diagnozuję a także udzielam
wsparcia psychologicznego.

Aleksandra Soja logopeda
mgr Aleksandra Soja
 

- Logopeda,

- Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,

- Terapeuta miofunkcjonalny 

 

Specjalizuję się w pracy z dziećmi powyżej pierwszego roku życia. Moim głównym zakresem działań terapeutycznych jest praca z dziećmi:

- z autyzmem,

- opóźnionym rozwojem mowy( ORM)

i afazją

- z zaburzeniami miofunkcjonalnymi 

- z zaburzeniami karmienia 

- grupy ryzyka dysleksji oraz diagnoza i terapia zaburzeń artykulacyjnych u dzieci. 

W swojej pracy realizuję holistyczne podejście wspierające dziecko. Jestem zwolenniczką wieloaspektowego podejścia do pacjenta, które uwzględnia pomoc zarówno innych specjalistów jak
i środowiska rodzinnego. 

Podczas terapii korzystam z tradycyjnych
i innowacyjnych metod terapii logopedycznej (m.in elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej prądami TENS/ EMS). Wykorzystuje również znajomość Alternatywnych Metod Komunikacyjnych, szczególnie systemu komunikacji PECS. Prowadzę również symultaniczno - sekwencyjną naukę czytania u dzieci.

Na codzień pracuję w Katowicach, do Bazy przybywam na konsultację dzieci z ASD, z opóźnionym rozwojem mowy czy trudnościami w karmieniu.

Klarysa Nikiel terapia bowena
Klarysa Nikiel
 

- Terapeuta manualny techniką Bowena

Najważniejsza w życiu jest miłość, nie tylko ta do ludzi, ale przede wszystkim, do siebie. Kochając siebie, wiemy jak kochać innych. Dobrze jest mieć pasję, którą się kocha. Kiedy połączymy te miłości, wtedy możemy powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami.

Ja jestem ogromną szczęściarą bo mam wspaniałego syna, kochane zwierzaki i Technikę Bowena w dłoniach i w sercu.

Od 2017r. jestem dyplomowaną terapeutą Australijskiej Akademii Techniki Bowena.

To holistyczna manualna terapia, która pomaga pacjentom powrócić do równowagi bez względu na wiek oraz to z jakim problemem zdrowotnym się borykają. Zabiegi są bardzo przyjemne dzięki niezwykle delikatnym ruchom, które wykonuję na ciele klienta. Ze względu na poziom bezpieczeństwa jaki daje Technika Bowena, moimi klientami są już noworodki oraz niemowlęta, a także osoby dorosłe, przewlekłe chore, poszkodowane w wypadkach.

Technika ta, doskonale sprawdza się zarówno jako profilaktyka zdrowotna oraz jako rehabilitacja, czy wsparcie leczenia konwencjonalnego. Ma bardzo szerokie spektrum wskazań. Np.:

- problemy oddechowe, astma, rozedma płuc

-alergie, słaba odporność organizmu, choroby autoimmunologiczne

-dolegliwości w czasie ciąży i okołoporodowe

-napięcie, niepokój, stres

-problemy mięśniowo – szkieletowe takie jak: rwa kulszowa, wady kręgosłupa, skolioza, dyskopatie, zwyrodnieniowe zapalenie stawów

-choroby neurologiczne, udary, Parkinson, bolerioza

-moczenie nocne u dzieci

-kolki i napięcia mięśniowe niemowląt

- i wiele innych

Pracuję z dziećmi małymi, dużymi i oczywiście z dorosłymi.

 

Technika Bowena to także terapia dla zwierząt, dlatego często zdarza się że włączam je do terapii rodzinnych ;).

Praca terapeutyczna jest moją ogromną pasją, którą stale rozwijam i się szkolę. Obecnie rozpoczęłam naukę Recall Healing – Totalna Biologia, prowadzę również warsztaty z relaksacji ciała i umysłu.

IMG_20230502_142325.jpg
mgr Paulina  Duc

- Logopeda

- Neurologopeda (w trakcie :) )

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, a obecnie studiuję Neurologopedię z elementami audiofonologii na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Mam ogromną radość pomagać dzieciom, których język zarówno ten w buzi, jak i w umyśle nie zawsze właściwie pracuje. Wspólnie uczymy się go rozwijać i świadomie używać. Praca ta pozwala mi poznawać nowe osoby i nawiązywać wspaniałe relacje.
Oprócz pracy logopedycznej moim zainteresowaniem jest śpiewanie, które często wykorzystuje podczas terapii. Lubię spacerować i słuchać muzyki. 

 

Ukończone kursy i szkolenia: 

-  SMURF- Strategiczna metoda usprawniania realizacji fonemów w dyslalii obwodowej- prof. UŚ dr hab. Danuta Pluta- Wojciechowska

- Stymulacja traktu ustno-twarzowego- Małgorzata GawrylNie patrzy, nie słucha, nie mówi. Od czego zacząć? Diagnoza i terapia bazowych umiejętności komunikacyjnych- dr n.hum. Marzena Machoś

- Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej i wewnętrznej w logopedii – Aleksandra Kaczyńska, Ewa Wojewoda 

- Terapia Małego Dziecka z Autyzmem- Joanna Pałasz

- Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia Pro Centrum Werbogesty 

- Od gestu do słowa i będzie rozmowa- Agata Gładowicz- Bojarska 

- Terapia miofunkcjonalna w praktyce- Aleksandra Rosińska

Monika Gęga neurlogopeda
mgr Monika Gęga

- Neurologopeda kliniczny

- Terapeuta miofunkcjonalny

- Terapeuta funkcji ortodontycznych systemem MFS

- Pedagog

- Oligofrenopedagog

- Hipoterapeuta

Jestem absolwentką Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego i Opolskiego, Logopedii

z Komunikacją Alternatywną Akademii Techniczno-Humanistycznej oraz Neurologopedii Klinicznej z Wczesną Interwencją Logopedyczną Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Od 15 lat pracuje z dziećmi z afazją, opóźnionym rozwojem mowy, niepełnosprawnością intelektualną, zespołami genetycznymi/zespołami wad wrodzonych. 

W ramach Indywidualnej Praktyki Neurologopedycznej zajmuję się leczeniem zaburzeń motorycznych jamy ustnej dzieci

i młodzieży w gabinecie stomatologicznym.

_MG_5257.jpg
mgr Paulina Gruszka
 
- Fizjoterapeuta

Cześć jestem Paulina

Moja praca jest moją pasją. W terapii jestem otwarta na każdą grupę wiekową, potrafię się dopasować do potrzeb i możliwości pacjenta.

 

Z dziećmi pracuję od 2016 roku, choć był to skok na głęboką wodę, czuję że podołałam wyzwaniu. Szukam ścieżki dostępu do ciała, łamię kody na dotarcie do motywacji małego człowieka, ćwiczę przez zabawę - budując relację i zaufanie. Jeśli dziecko płacze - nie podejmuję terapii. Bawimy się i próbujemy oswoić w zgodzie z porozumieniem bez przemocy. 

 

Edukuję rodziców, uświadamiam jak dobierać rozmiar butów, jakie aktywności wybierać na wspomaganie procesu terapii dziecka. Pracuję holistycznie, dlatego jeśli zauważam potrzebę - odsyłam do specjalistów  (dopasowanie wkładek, ortodoncja, logopedzi, pedagodzy itp.)

Jestem doradcą chustonoszenia szkoły ClauWi, doradzam w doborze chust, nosideł, wiązań. Szczególnie upodobałam sobie pracę z wymagającymi dziećmi; dziećmi z którymi praca stawia wyzwania.

Wyposażam rodziców w sposoby przyjaznej pielęgnacji, zwracam uwagę na foteliki samochodowe i pozycję w nich.

 

W moim gabinecie pracuję z niemowlętami, dziećmi i dorosłymi. Fizjoterapeutką jestem od 2013 roku. Praktyki odbyłam w wielu różnych placówkach. Chciałam mieć jak najszerszy obraz o fizjoterapii. W mojej skrzynce narzędziowej znajdują się między innymi: terapia manualna, czyli praca moimi rękoma. Stosuję masaż, mobilizacje, ćwiczenia, techniki powięziowe, często z wykorzystaniem baniek. Techniki osteopatyczne, które w sposób delikatny i polubowny traktują tkanki ciała i doskonale regulują układ nerwowy. Pracuję wisceralnie przez powłoki brzuszne, regulując zaburzenia procesów trawiennych oraz regulując napięcia psychosomatyczne (spowodowane emocjami). 

 

Łączę moje wykształcenie, wiedzę i doświadczenie z byciem mamą małego człowieka, moja córka pokazuje mi małe - wielkie radości.  Spokojnie życie, zrównoważone łączenie sfery zawodowej z rodzinną, natura i ruch - definiują moje życie prywatne i przyświecają misji zawodowej. 

Ruch na łonie natury i czas spędzony z rodziną to przepis na mój życiowy balans. 

W wolnych chwilach spędzam czas aktywnie - w górach, na rowerze, w ogrodzie dbając o swoje rośliny. Cenię sobie spokój, a równocześnie bardzo lubię działanie i zmiany. Dbam o swój rozwój psycho emocjonalny i stale rozwijam swój warsztat pracy.

Sylwia Engel
mgr Sylwia Engel

- Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

- Edukacja zdrowotna z rehabilitacją

- Integracja sensoryczna (diagnoza i terapia)

- Wczesne wspomaganie rozwoju oraz edukacja dziecka z Autyzmem

 

 

Od 14 lat pracuję z dziećmi. Terapeutą integracji sensorycznej jestem 7 lat i to właśnie indywidualna praca z dzieckiem, możliwość nawiązania relacji daje mi największą satysfakcję. 

Pracuję z dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz z całościowymi zaburzeniam rozwoju, z dziećmi z zespołami genetycznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną. Uczestniczyłam w licznych kursach i szkoleniach doskonalących stosowanie terapii SI. 

Najwięcej doświadczenia zdobyłam jednak na sali terapeutycznej, mierząc się z różnymi trudnościami i wyzwaniami moich podopiecznych. W swojej pracy cenię sobie współpracę z rodzicami i innymi terapeutami/nauczycielami pracującymi z dzieckiem, profesjonalizm i dobra zabawę :-)

Krystyna Buszman
mgr Krystyna Buszman

- specjalista psychologii klinicznej - neuropsycholog

- diagnosta neurorozwojowy

- psychoterapeuta

- terapeuta EMDR® i praktyk Brainspotting®

- provider treningu słuchowego Safe and Sound Protocol

- certyfikowany facylitator indywidualny i grupowy EmotionAid®

- provider treningu słuchowego metodą Johansena - Johansen IAS

- nauczyciel akademicki

 

Od ponad 10 lat w swojej codziennej pracy zawodowej spotykam ludzi na różnych etapach życia zmagających się z rozmaitymi trudnościami. W pracy z małymi pacjentami bardzo dużą wagę przykładam do nawiązania dobrej relacji zarówno z dzieckiem jak i jego rodzicami.

W Małej Bazie zajmuję się głównie diagnozą trudności neurorozwojowych u dzieci i młodzieży. W swoim podejściu do diagnozy staram się patrzeć na problemy holistycznie, dlatego cenię sobie współpracę wielospecjalistyczną.

Prywatnie jestem miłośniczką kotów, koni i pand wielkich. W wolnym czasie czytam dużo książek, śpiewam i gram na fortepianie.

IMG_E4700.jpg
mgr Aleksandra Dudzik

- Logopeda

 

Ukończyłam zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie, z zakresu logopedii, na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Współpracuję z dziećmi oraz osobami dorosłymi. Pomagam w nabywaniu prawidłowych wzorców mowy. W terapii cechuje mnie holistyczne podejście. Głównym zakresem moich działań jest praca z zaburzeniami tj.: dyslalia, dysleksja, ORM (Opóźniony Rozwój Mowy), afazja, ASD i niedosłuch. Moim terapeutycznym skrzydłem obejmowani są również pacjenci z zaburzeniami miofunkcjonalnymi, bądź leczeni ortodontycznie. Dodatkowo, specjalizacja licencjacka umożliwia mi współpracę z dziećmi dwu- bądź wielojęzycznymi. 

IMG_20230513_120343_720.jpg
mgr Monika Piela-Chudzińska

- Diagnosta i Terapeuta Integracji Sensorycznej

-Oligofrenopedagog

-Pedagog

-Specjalista i diagnosta ds. Autyzmu, Asperera i innych zaburzeń rozwojowych

-Diagnosta i Terapeuta Integracji Bilateralnej

-Trener I st SENSOPLASTYKA

-Terapeuta Ręki

-Instruktor Pilatesu ,Jogi i Nordic Walkingu

i wiele innych…

 

Jestem absolwentką Pedagogiki Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej, Oligofrenopedagogiki WSA w Bielsku-Białej oraz Diagnozy i Terapii Autyzmu, Aspergera oraz innych całościowych zaburzeń rozwojowych WSB w Cieszynie.

Dodatkowo ukończyłam liczne kursy wspomagające warsztat pracy z najmłodszym pacjentem.

Z dziećmi pracuje już 12 lat, swój warsztat pracy szlifowałam nawet podczas blisko rocznego pobytu w Chinach. Pracowałam w różnych placówkach zarówno prywatnych jak i państwowych,  posiadam doświadczenie w każdej z tych form. Najlepiej odnajduje się w indywidualnej pracy z dzieckiem, gdzie mogę wykorzystać umiejętności z różnych dziedzin i kursów.

Prywatnie pasjonatka sportu, zdrowego trybu życia i gotowania.

bottom of page